První tři jarní body trefil proti Sokolovu Martin Filip

Krásné slunečné počasí přivedlo v sobotu dopoledne na umělý trávník našeho stadionu soupeře ze Sokolova. Ten se ukázal jako velmi houževnatý soupeř a celý zápas sahal po bodu. Klíčovým okamžikem se ukázal tah trenéra Poustky o poločasové přestávce, kdy sáhl ke střídání hned tří hráčů. Krátce po změně stran přišel také rozhodující okamžik zápasu. Gól v síti Sokolova v podání Martina Filipa.

FORTUNA ČFL – A 12. 3. 2022, 10:15 hod.
FK Motorlet Praha
FK Baník Sokolov
1:0
Góly: Branky: 49. Filip. Rozhodčí: Šťastný - Mrkáček, Pekař. Diváků: 110
FK Motorlet Praha: Mihálek - Čejka, Dolejš, Filip, Čepelák - Žaloudek, Rataj (89. Scharf) - Rossmnn (62. Wexler), Nátr (46. Hauer), Zelenka (46. Walter) - Jánský (46. M. Blažek). Trenér: Martin Poustka.
FK Baník Sokolov: Hrabačka - J. Blažek (76. Krlička), Strmiska, Neudert, Václavík (76. Kýček), Hajdo, Vokáč, Řezáč (88. Kolář), Čermuš, Popovič, Fišer (68. Mlika). Trenér: Miloslav Janovský.

Úvod zápasu jsme zaspali a aktivnější byl soupeř ze Sokolova. Už ve 4. minutě mohlo být zle. Ke střele se odhodlal Popovič a jeho projektil naštěstí pro nás jen orazítkoval břevno. Hra se postupně vyrovnala a odehrávala se bez většího vzruchu před oběma brankami. Do kabin se tak k poločasové přestávce odcházelo za bezbrankového stavu.

Do druhého dějství trenér Poustka na plac vyslal hned tři nové hráče a tento tah přinesl úspěch hned po čtyřech minutách. Z pravé strany přilétl před branku Sokolova přízemní centr. Míč si našel Martin Filip a poslal ho do sítě. Vedení 1:0 přineslo na naše kopačky více klidu a aktivity. Po hodině hry jsme mohli zápas rozhodnout a odskočit na rozdíl dvou branek. Žaloudek ovšem nastřelil pouze tyč sokolovské branky. V závěru zápasu měl stejný osud i dalekonosný střelecký pokus hostujícího Krličky. I v tomto případě zvonila branková konstrukce. Těsné vedení jsme tak uhájili a první tři jarní třetiligové body zůstaly v Jinonicích.

Trenér Martin Poustka byl spokojený především s výsledkem: „Co se týče výsledku, jsme pochopitelně se ziskem tří bodů spokojení. S předvedenou hrou už ne. Bylo to úvodní kolo a tím pádem spíš takový bojovný než fotbalový zápas. Pro některé hráče bývá problém rychle přepnout z přípravných zápasů do těch ostrých mistrovských. Chyběla aktivita, pohyb, vázla kombinace. Soupeř byl běžecky dobře přiopravený a jeho pohyb a aktivita nám dělaly problémy. O přestávce jsme sáhli hned ke třem změnám a naše aktivita se po přestávce výrazně zvýšila. Přinesla rychlý gól krátce po přestávce a těsnou výhru jsme uhájili až do konce. Za druhý poločas jsme byli o ten jeden gól lepší a vyhráli zaslouženě.”

Trenér Sokolova Miloslav Janovský pro klubový web zhodnotil zápas takto: „K tomu, abychom dnes mohli pomýšlet na body, nám scházely dvě věci. Zaprvé nám chyběla trocha štěstí v koncovce. V utkání jsme nastřelili jednou břevno a jednou tyč. Zadruhé bychom museli předvést bezchybné řešení obranných situací kolem našeho pokutového území. Každopádně jsme si ověřili, že jsme schopni s nadprůměrným mužstvem z ČFL držet krok, a dokonce ho dostat pod tlak. Pokud budeme takto dále pokračovat, tak věřím, že budeme za naši snahu i bodově odměněni.“