Mládež

Ve velmi stručném průřezu téměř 90letou historií jinonické kopané nelze opomenout velmi bohatou činnost mladých fotbalistů. Podíleli se na ní aktivně nejen žáci a dorostenci, ale také řada obětavých dobrovolných pracovníků.

Práce s mládeží začala v oddílu kopané v roce 1922. A můžeme směle říci, že z velmi skromných začátků, vzdor trpkým zkušenostem a boji s překážkami, mnohdy malichernými, jsme se probojovali k významným výsledkům. V roce 1926 hrál dorost I. třídu. V tehdejší době měl oddíl po jednom dorosteneckém a žákovském družstvu.

V pozdějších letech se dorostenecké družstvo probojovalo do finále o mistra ČSR. Od roku 1968 dosahovali velmi dobrých výsledků i naši žáci. Byli úspěšní na mezinárodních turnajích v Bratislavě, které se hrály za účasti mužstev z Rijeky, Bratislavy, Budapešti – Vasas a Zbrojovky Brno. Žáci Motorletu se v roce 1968 umístili jako čtvrtí a v letech 1969 a 1970 jako druzí. V roce 1970 se dorostenecké mužstvo probojovalo do pražského přeboru. V současnosti hraje dorostenecké mužstvo SK Motorlet Praha v 1. české dorostenecké lize.