Historie

Psal se rok 1912, kdy byl v Jinonicích-Butovicích založen první kroužek kopané. O rok později vznikl klub, který nesl název SK Butovice. V pozdějších letech byl přejmenován na SK Praha XVII.

Kopaná v Jinonicích prožívala za první republiky těžké doby. Po osvobození v roce 1945 začalo být přeci jen lépe. V roce 1948 došlo ke sloučení SK Walter, SK Praha XVII. a Viktorky Jinonice. Od tohoto sloučení nesl klub nový název, a to SOKOL ŠVERMA JINONICE.

V roce 1952 dochází ke konečné změně názvu, a to na Spartak Motorlet. V té době působí v klubu hráči zvučných jmen jako Blažejovský či Zikán (odchovanec, pozdější reprezentant). V dalším období klub bojoval o postup do 2. ligy.

Největšího úspěchu jsme dosáhli v roce 1963-1964, kdy Motorlet působil v nejvyšší soutěži, první lize. Za klub nastupovali například Hemele, Pešek, Hertl, Fišer, Mošnička. Po jednoročním působení v této soutěži však následoval sestup. V dalších letech se působení klubu ustálilo na úrovni divize.

V sezóně 1990/1991 mužstvo suverénně vyhrává divizi a postupuje opět na rok do ČFL. V následujících letech nicméně naše "áčko" převážně působilo v divizi. Do ČFL znovu nahlédlo v sezóně 2009/2010 opět pouze na jednu sezónu. Na třetí pokus jsme se vrátili do 3.ligy v sezóně 2019/2020 pod vedením trenéra Martina Poustky. V ČFL skupině A od postupu áčko Motorletu působí pátou sezónu v řadě.