Historie

Psal se rok 1912, kdy byl v Jinonicích-Butovicích založen první kroužek kopané. O rok později vznikl klub, který nesl název SK Butovice. V pozdějších letech byl přejmenován na SK Praha XVII.

Kopaná v Jinonicích prožívala za první republiky těžké doby, což dále ukazuje kronika. Po osvobození naší vlasti v roce 1945 začalo být přeci jen jinonické kopané lépe. Rok 1948 výrazně změnil činnost nejen našeho oddílu, ale změnila se celá organizace kopané tím, že sjednocená tělovýchova vnesla do kopané kolektivní řízení. Dochází ke sloučení SK Walter, SK Praha XVII. A Viktorky Jinonice. Od tohoto sloučení má oddíl nový název a to SOKOL ŠVERMA JINONICE.

V roce 1952 dochází ke konečné změně názvu a to na Spartak Motorlet. V roce 1955 v oddíle působí hráči zvučných jmen jako Blažejovský, Zikan, odchovanec pozdější reprezentace.V dalším období oddíl bojoval o postup do 2. ligy.

Největšího úspěchu dosáhl oddíl v roce 1963-1964, kdy byl příslušníkem nejvyšší soutěže v kopané I. Ligy. A tehdy hráli například Hemele, Pešek, Hertl, Fišer, Mošnička, trenér mužstva Kalous. Po jednoročním působení v této soutěži však následoval sestup.

Na místě dřívějšího prostého venkovského hřiště stojí dnes v Jinonicích moderní sportovní areál TJ Motorlet Praha.

V sezóně 1990/1991 stále pod vedením Z. Peclinovského a F. Reichla mužstvo suverénně vyhrává divizi a postupuje do ČFL. V následujících letech naše "áčko" převážně působilo v divizi. Do ČFL znovu nahlédlo v sezóně 2009/2010 a opětovně se do ní vrátilo před sezónou 2019/2020 pod vedením trenéra Martina Poustky.