Béčko nepoznalo hořkost porážky ani s Přední Kopaninou

Ambiciozní tým Přední Kopaniny přijel do Jinonic už v pátek večer. Předehrávka 18. kola Pražského přeboru nakonec přinesla zasloužený tříbodový zisk našeho rezervního týmu. Už sedmý v řadě! Svěřenci trenéra Rajnocha naposledy prohráli na podzim 2. října doma s Újezdem Praha 4 0:2. Od té doby pět výher venku a dvě na domácím hřišti.

Pražská teplárenská přebor, 18. kolo , 25. 3. 2022, 19:00 hod.
FK Motorlet Praha B
FC Přední Kopanina
2:0
Góly: Branky: 68. Václavík, 71. Pokorný. ŽK: 64. Zelenka, 89. Šírl (oba Motorlet B). Rozhodčí: Stěhule - Borodáč, Hruška Petr. Diváků: 40. Diváků: 40
FK Motorlet Praha B: Vyčichl - Pokorný (76. Vitarigov), Scharf, Simaichl, Zelenka (74. Jacobovici) - Hrabina (84. Šírl) - Václavík, Vacek, Ircing, Kučerka - Blažek (72. Podzemský). Trenéra: Jan Rajnoch.
FC Přední Kopanina: Zavadil - Tržický (75. Asad), Krejčí, Škarda - Flaks (75. Šultes), Kučera (61. Schierreich) - Mejdr, Mainolfi, Hovorka - Spizzirri, Veleba. Trenér: Daniel Vott.

Oba týmy vstoupily do zápasu s otevřeným hledím a k vidění byl nadstandardní přeborový zápas. Větší aktivita byla na kopačkách našich hráčů, ale v prvním dějství to branku nepřineslo.

Hosté měli velkou příležitost v úvodu druhé půle, ale ani oni se gólu nedočkali. Rozhodující okamžiky pak přišly během tří minut po více jak hodině hry. V 68. minutě se prosadil Hrabina a za tři minuty přidal gólovou pojistku Pokorný.

Výhra 2:0 platila i po závěrečném hvizdu sudího Stěhuleho.

Oba trenéři hodnotili zápas takto:

Jan Rajnoch (Motorlet B): „Viděli jsme nadstandardní přeborové utkání. Co se týče herní kvality i nasazení. To tempo utkání bylo obrovské z obou stran. Musím poděkovat soupeři, že přijel rozdat si to na férovku, ne bořit a bránit. Myslím si, že jsme byli lepší a měli i více šancí. Už v první půli dvě – tři vyložené. Na začátku druhé půle jsme přežili velkou šanci Kopaniny, ale věřil jsem, že když budeme pokračovat v nastaveném tempu, že jsme dobře trénovaní, a Kopanina to nevydrží. To se i potvrdilo. Pak ty okýnka v obraně měli ještě větší, přestože tam mají zkušené hráče, tak jsme zápas rozhodli. Velmi dobrý zápas, velmi dobrý výsledek. Pořád ale musím mužstvo krotit, držet je pod krkem, aby nelítali někde v oblacích. Pořád máme v paměti ten podzim, kdy jsme nevyhráli asi šest zápasů.”

Daniel Vott (Přední Kopanina): „Motorlet nás překvapili. Byli rychlí, důrazní, všude byli včas. Myslím si, že jsme poměrně natrénovaní, přesto jsme byli pořád o ten krok pozadu. Nezachytávali jsme dlouhé nákopy za obranu, které nám dělaly velké problémy. Je pravda, že za stavu 0:0 jsme měli dvě - tři šance, které kdybychom dali, tak jsme měli naději uspět. Na druhou stranu musím uznat, že Motorlet měl takových šancí šest, možná sedm. Na přebor to byl nadstandardní zápas, Motorlet vyhrál zaslouženě a k vítězství musím soupeři poblahopřát.”