Domácí remíza s Hostouní vybojovaná v závěru

Krásné jarní počasí přivedlo oba aktéry utkání na travnaté hřiště. Do Jinonic si našla v sobotním dopoledni cestu i slušná návštěva 180 diváků. Od začátku zápasu jsme byli aktivnější vytvářeli si šance, nastřelili třikrát brankovou konstrukci, ale k poločasové přestávce se šlo za stavu 0:0. Po hodně nešťastném vlastním gólu se hosté dostali po hodině hry do vedení. Přes velkou převahu jsme v 83. minutě dokázali jen vyrovnat.

FORTUNA ČFL – A 26. 3. 2022, 10:15 hod.
FK Motorlet Praha
Sokol Hostouň
1:1
Góly: Branky: 83. Blažek - 65. vlastní Žaloudek. ŽK: 49. Čepelák, 67. Čejka, 77. Hauer, 80. Dolejš - 10. Kubáň, 32. Fotr, 34. Novák, 73. Hucek. Rozhodčí: Hanousek – Šafránková, Lafek. Diváků: 180. Diváků: 180
FK Motorlet Praha: Mihálek – Čejka, Gillian (74. Zelenka), Žaloudek, Čepelák - Hauer, Rataj - Rossmann (68. Nátr), Kochan, Walter (74. Dolejš) - Wexler (59. Blažek). Trenér: Martin Poustka.
Sokol Hostouň: Pančev - Novák, Zahranychnyy, Kosík, Dočekal (61. Hájek), Januška (46. Miker), Vlasák (61. Barbara), Kubáň, Fotr (77. Lička), Hucek, Freisinger (88. Shkyria). Trenér: Dominik Rodinger.
Trenér Martin Poustka zhodnotil zápas takto: „V první půli jsme se drželi plánu a z toho vyplynula poměrně dobrá hra. Měli jsme v častěji v držení míč, dokázali jsme se dostat do koncovky a výsledkem byly tři nastřelené tyče, které volaly po gólu. Ve druhé půli se hra vyrovnala a brankových příležitostí paradoxně ubylo. Bohužel jsme si vstřelili hloupý vlastní gól. Zaplať pánbůh, že jsme na něj ještě našli odpověď a dokázali utkání zremizovat. S ohledem na celkový vývoj jsme si body jednoznačně zasloužili. V konečném kontextu jsme byli lepším mužstvem. Fotbal je prostě takový, jestli se to štěstí přeleje na jednu nebo druhou stranu. Fotbal je v tomhle neuvěřitelně krásně krutý. Zasloužili jsme si tenhle zápas vyhrát. Po tom vlastním utkání bychom byli neskutečně naštvaní, kdybychom z tohoto zápasu vyšli naprázdno.”

Naše velká aktivita ke vstřelení branky v prvním dějství nevedla. V 17. minutě jsme hned dvakrát trefili brankovou konstrukci. Po samé se nám povedlo dotřetice i po pěti minutách. Postupně se chytali za hlavu Kochan, Rataj a Walter. V závěru poločasu další šanci vychytal brankář hostů Pančev.

Do druhého poločasu vyslali hosté dva čerstvé hráče a jejich aktivita se zvýšila, několikrát nebezpečně zahrozili. V 65. minutě se dostali i do vedení. A to hodně kuriozní brankou. Nenápadná akce se začala odehrávat před pokutovým územím Hostouně. Naší akci zastavil Hucek, míč se dostal k Mikerovi, a ten poslal míč odkopem na naší polovinu. Žaloudek v klidu poslal míč zpět k brankáři Mihálkovi, tomu před vápnem míč nečekaně poskočil a pokračoval do opuštěné branky.

V 83. minutě jsme se přece jen dočkali vyrovnání. Pískal se přímý kop na naší půlce. Dlouhý nákop si ve vápně našel střídající Blažek, zpracoval jej k noze Dolejše, ten mu jej vrátil a Blažek poslal míč po zemi přesně k zadní tyči. Na nerozhodném stavu se už do konce nic nezměnilo.

Trenér hostů Dominik Rodinger pro klubový web k utkání řekl: „První poločas byl z naší strany slabší. Hráli jsme moc dole, nezásobovali jsme útočníky správnými míči a když se nám to podařilo, tak ty nahoře to ztráceli. Proto měl soupeř i dvě šance, které skončily na tyči. My zahrozili jen jednou z rohu. O poločase jsme udělali změnu jak herní, tak postavou. Chtěli jsme hru rozhýbat, takže šel Miker na pravé křídlo, kde jsme cítili, že je možnost se prosadit. Tah nám vyšel. Hráli jsme velmi dobře a hodně aktivně, což vyústilo ve šťastnou brankou. Poprvé za celý ročník se tak usmálo štěstí i na nás. Poté jsme měli další příležitosti, jejichž neproměnění mrzelo, protože by bylo po zápase. Naopak soupeř hru ještě víc zjednodušil a rval se do poslední minuty o vyrovnání. Nakonec se jim to povedlo po našem zaváhání v obraně, kdy jsme tam špatně vystoupili do hloubky. V záměru jsme měli ještě dvě velmi dobré standardní situace, ale myslím, že remíza je zasloužená pro oba týmy.”