S rezervou Viktorie Plzeň tři šťastné body v nastavení

V chladném sobotním dopoledni jsme v Jinonicích přivítali rezervní tým ligové Viktorie Plzeň. Nutno uznat, že celý zápas byli mladící z města piva aktivnější, pohyblivější a my jsme tahali za kratší konec. Problém měli hosté v zakončení a tak nebylo divu, že zápas spěl k bezbrankové remíze. V první minutě nastavení se na nás ale usmálo štěstí a po rychlém protiútoku Vaněk zblízka zápas rozseknul v náš prospěch.

FORTUNA ČFL – A 2. 4. 2022, 10:15 hod.
FK Motorlet Praha
FC Viktoria Plzeň B
1:0
Góly: Branka: 91. Vaněk ŽK: 35. Gilian, 84. Hauer - 47. Pospíšil. Rozhodčí: Kolátor - Hlaváček, Flade.Diváků: 120. Diváků: 120
FK Motorlet Praha: Mihálek - Čejka (79. Wexler), Gilián, Hauer, Čepelák (88. Dolejš) - Žaloudek - Rossmann (46. Filip), Nátr (46. Blažek), Rataj, Walter - Kochan (67. Vaněk). Trenér: Martin Poustka.
FC Viktoria Plzeň B: Mrózek - Žilák (79. Aubrecht), Fišer, Alexandr, Vacek (46. Gaszczyk) - Sojka, Pešek, Kodýdek (79. Šimek) - Kříž, Pospíšil (71. Vach), Krůta. Trenér: Josef Parlásek.

Kdo neviděl asi neuvěří. Rychlost, pohyblivost a kombinační fotbal Plzně nám od začátku dělal potíže. Často jsme nestíhali. K poločasu se šlo za bezbrankového stavu.

Ten trval i celé druhé dějství. Zásadní problém hry hostů byl v koncovce, my jsme se k vážnější šanci v podstatě nepropracovali.
Rozhodující okamžik zápasu přišel v první minutě nastavení. Rychlý protiútok po levé straně, ostrý střílený centr a před brankou se zjevil volný Vaněk. Z metru míč doklepl do sítě – 1:0! Zápas se šťastným koncem pro nás po chvíli skončil. My jsme jásali, hráči soupeře si drželi hlavy v dlaních. Takový je fotbal. Krásný, někdy nespravedlivý a krutý.

Trenér Martin Poustka sportovně uznal, že byl soupeř lepší: „V první řadě musím opravdu hodně pochválit mladé kluky z Plzně. To co předvedli na Motorletu, tak jsem i z pohledu předchozích zápasů, od nich očekával. Mají tam řadu talentovaných hráčů a věřím, že to několik kluků z toho týmu dotáhne daleko. Byli rychlí, vytrvalí, dobře kombinovali. Myslím si, že bohužel pro ně nakonec skončili na určité nezkušenosti v řešení finální fáze. Ale opravdu se mi moc líbili. Fotbal jim ukázal krutou tvář, protože, jestli si někdo zasloužil vyhrát, tak to byli určitě oni. Nakonec jsme byli my ti šťastnější a trošku se nám vrátila ta smůla z předchozího zápasu s Hostouní. V podstatě nám vyšla jediná kloudná akce a dokázali jsme využít rychlý protiútok ke vstřelení rozhodujícího gólu a to ještě v samotném závěru. Za ty tři body jsme všichni moc rádi.”
Trenér hostů Josef Parlásek pro klubový web řekl: „Aktuálně pijeme kalich hořkosti až z úplného dna. Kdo utkání neviděl, neuvěří. Domácí jsme po celé utkání přehrávali, hráli jsme dobrý fotbal, ale bohužel jen po soupeřovo pokutové území. Chybí nám kvalita ve finální fázi, nedáváme góly. Máme velký počet útočných akcí, ale náš výběr řešení a kvalita v koncovce je katastrofální a bohužel mnohdy ani dobře rozjetou akci nezakončíme. Vrcholem naivity je, že si už v druhém utkání po sobě necháme dát gól v 91. minutě, kdy se jednalo o jediné zakončení na naší branku.”