Důležité vítězství nad Kladnem!

Do domácího utkání vstupovala naše „devatenáctka“ posílena vysokými výhrami z posledních dvou zápasů. Od úvodního hvizdu ovšem bylo zřejmé, že s Kladnem půjde o jiný typ zápasu, o nelítostný boj, ve kterém budou rozhodovat maličkosti.

Česká liga staršího dorostu 2021/2022, 26. Kolo, 22. 5. 2022, 10:00 hod.
FK Motorlet Praha
SK Kladno
2:1
Góly: : 20´ Čuba, 63´ Sehedi – 13´ Rottner . Kyncl Tomáš- Míč Vojtěch, Přívratský Matěj. Diváků: 50
FK Motorlet Praha: Švarc – Kormosh, Čuba, Smolek, Ondrejka – Šíma (70. Kornacki), Sehedi, Žižka, Wexler (46. Krym), Nguyen (92. Zajíček) – Veselý (75. Ruda)

Ze začátku byli mírně aktivnější domácí a hned ve 2. minutě měli obrovskou příležitost po rohovém kopu. Důraznému Sehedi se však nepodařilo protlačít míč za záda houževnatého brankáře Ševce. Byla to předzvěst toho, že standardní situace v tomto zápase ještě sehrají důležitou roli.

Hosté rozhodně nepřijeli jen bránit a snažili se narušovat domácí rozehrávku středně vysokým presinkem. Ve 13. minutce se jim agresivita a důraz v osobních soubojích vyplatila. Stoper Čuba si dával na čas s rozehrávkou, na hranici šestnácky jej obral hostující Rottner a svůj postup zakončil přízemní střelou podél brankáře Švarce, 0:1 pro Kladno. Nepříjemný moment, ze kterého se naštěstí naši dorostenci dokázali oklepat a záhy zareagovat. Ve 20. minutě zahrával rohový kop Žižka, přetažený centr si na zadní tyči našel Čuba a nekompromisní hlavičkou vyrovnává, 1:1. Skvělá reakce na předchozí zaváhání.

V dalších minutách byli přihlížející svědky boje o střed pole. Velké šance nepřicházely, bylo znát, že se hraje o hodně. Působilo to až dojmem, že aktéři zápasu jsou si vědomi jedné věci. Další branka bude rozhodující. Stěžejní moment přinesla 63. minuta. Po sérii tvrdých soubojů se k míči dostal domácí útočník Veselý, přihrávkou našel nabíhajícího Ngueyna, který zachoval chladnou hlavu a naservíroval skvělou přihrávku Sehedimu, který prorval míč do poloodkryté branky. Velká euforie a vedení 2:1 pro Motorlet.

V závěrečných minutách se kladenští logicky tlačili dopředu. Několik závarů po rozích přineslo nepříjemné chvilky, ale tentokrát se našim dařilo obětavou hrou soupeři bránit ve větším ohrožení vlastní branky. Největší šanci mělo Kladnou 3 minuty před koncem, kdy po propadlém míči z úhlu zakončoval hostující útočník osamocený, nicméně brankář Švarc klíčovým zákrokem mužstvo podržel.

Nesmírně důležité vítězství 2:1, které dává naději do dalšího zápasu v Rokycanech.