V Královicích tři penalty za půli a tři body k tomu

Vítězná série našeho béčka se natáhla na osm zápasů. Další tři body v řadě si připsali svěřenci trenéra Rajnocha na hřišti Královic. Už v prvním poločase nařídil sudí Tvrz tři penalty proti domácím, všechny za fauly. Proměnili jsme jen dvě, hned v prvním případě kapitán Simaichl neuspěl. Dvoubrankový náskok o přestávce se ukázal jako rozhodující. Domácí po pauze sice snížili po standardní situaci, ale naši mladí kluci už si vítězství zkušeně pohlídali.

Pražská teplárenská přebor, 19. kolo, 2. 4. 2022, 10:15 hod.
TJ Sokol Královice
FK Motorlet Praha B
1:2
Góly: Branky: 64. A. Krivosheev - 22. Hrabina z penalty, 32. Vacek z penalty. V 7. minutě neproměnil Simaichl (Motorlet B) penaltu. ŽK: 20. K. Kučera, 51. Malík - 17. Simaichl, 35. Hrabina, 44. Vacek, 69. Ircing. Rozhodčí: Tvrz - Kučera, Wulkan. Diváků: 40. Diváků: 40
TJ Sokol Královice: Hubínek - K. Kučera, Lády, Vacík, Malík - Krejča (60. A. Krivosheev) - Hořický, Staněk, Nevařil, Vlček (54. Pospíšil) - Marek (14. Chalupa). Trenér: Josef Marek.
FK Motorlet Praha B: Vyčichl - Průša, Kučerka, Simaichl, Jacobovici - Hrabina - Václavík, Vacek, Ircing, Šírl (60. Pokorný) - Jánský (86. Kočiško). Trenéra: Jan Rajnoch.

Už v 6. minutě skolil k zemi ve vápně domácí stoper Lády Václavíka a kopala se první penalta. Míč si na bílý puntík postavil Simaichl, ale brankář Hubínek jeho úmysl přečetl a střelu k levé tyči lapil.

Podruhé zadul sudí Tvrz do píšťalky v 22. minutě. To pronikl do vápna Jánský a zastavil jej faulem Nevařil. Hrabina tentokrát už brankáře Hubínka bezpečně překonal.
Za deset minut to byl opět Jánský a jeho pokus o kličku brankáři Královic končí faulem a další penaltu. Tentokrát se k exekuci postavil Vacek a ani on nezaváhal. Do kabin se tak k přestávce šlo za stavu 2:0 pro nás.
Obávaná Csaplárova past nesklapla. Domácí v 64. minutě jen snížili po standardní situaci. Víc jim naše mužstvo už nedovolila a výsledek si aktivní hrou pohlídalo až do konec.

Trenéři obou soupeřů viděli zápas takto:
Josef Marek (Královice): „Trošku jsem si myslel, že bychom to mohli zvládnout. Udělali jsme si to sami těžký třema penaltama v prvním poločase. To se potom hraje špatně, oni dvě proměnili. V první půli jsme prostě byli horším týmem. Pak jsme to prostřídali, to nám trochu pomohlo a dali jsme gól na 2:1, ale pak už jsme se nedostali do žádné šance. Porážka je zasloužená, asi to tak mělo dopadnout.”

Jan Rajnoch (Motorlet B):„Odehráli jsem slušný zápas. Byli tři penalty, tři fauly ve vápně, to jsem ještě nezažil. Byli jsme v okleštěné sestavě, vypadli nám tři hráči, souběžně hrálo áčko. Jsem rád, jak jsme to zvládli, myslím, že jsme se ten zápas měli rozhodnout dřív, měli jsme tam ještě dvě obrovské šance. Janskému se to metr před čárou zamotalo mezi noha a jednou jsme šli sami branku. Dostali jsme gól z trestňáku, ale pak jsme to dohráli, domácí jsme k ničemu vážnějšímu nepustili. Pracujeme dobře, jsme na nějaké cestě, chci aby nám to vydrželo co nejdýl. Mladí kluci už se s dospělým fotbalem dokázali sžít, neprohrávají souboje. Za mně perfektně zvládnutý zápas.”