Přes čtyřgólové vedení drama až do konce

K poslednímu utkání soutěžního ročníku 2021/2022 nastoupilo Áčko Motorletu netradičně v pátek podvečer. Soupeřem byla rezerva Příbrami a nutno konstatovat, že kdo na závěr pracovního týdne zavítal na fotbal do Jinonic, nemohl litovat. Devět branek, velký zvrat ve skóre a na konec rozhodnutí v samotném závěru. Pojďme však pěkně popořadě.

FORTUNA ČFL – A, 29. kolo, 10. 6. 2022, 18:00 hod.
FK Motorlet Praha
1. FK Příbram
5:4
Góly: 13´ Gilian, 28´ Vaněk, 32´ Rataj, 54´ Rataj, 90+3´ Jacobovici. Rozhodčí: VŠETEČKA Jan, ŘEHÁČEK Lubomír, MRKÁČEK Michal Diváků: 222
FK Motorlet Praha: Vyčichl- Dolejš, Filip, Krajinský- Čejka, Žaloudek, Rataj, Gilian (46´Walter)- Rossmann (61´Jakobovici), Vaněk, Nátr (61´Hrabina)

Od úvodu bylo zjevné, že se týmy převážně soustředí na útočení a na první branku se nebude čekat dlouho. Střelecký účet zápasu otevřel ve 13. minutě stoper Jan Dolejš, který se prosadil hlavou po rohovém kopu a domácí šli do vedení 1:0. Ve 33. minutě se na hranici malého vápna prosadil pohotový Vaněk, když zúročil dobrou individuální akci Tomáše Rossmanna, 2:0 pro Motorlet. Do poločasu se mezi střelce ještě stihl zapsat Michal Rataj a domácí vedli již 3:0. Soudě dle prvních 45 minut vše vypadalo na jednoznačnou záležitost pro naše Áčko.

Do druhé části nastoupily oba týmy v obměněných sestavách, a jak ukázal další průběh zápasu, šlo o zásadní moment. Začátek druhého dějství patřil domácím. Rychlou akci středem hřiště po ose Nátr-Rataj, zakončil druhý jmenovaný a svým druhým zásahem v zápase zvýšil na vedení 4:0.

Po hodině hry o sobě dali poprvé opravdu vědět i hostující hráči. Rozhodčí nařídil pokutový kop, a ačkoliv brankář Vyčichl vystihl směr střely, hostující Kolář přízemní střelou snížil na 4:1. Když za dvě minuty střelou na bližší tyč korigoval výsledek na 2:4 střídající Vott, diváci zpozorněli. To vše podpořila 70. minuta, kdy hostům vyšla rychlá akce po právě straně zakončená prudkou přihrávkou do pokutového území, kde skóroval nikým nehlídaný Budínský, 4:3 pro domácí. Šlo o 3. branku třetího střídajícího hráče a potvrzení, že domácí tým zcela ztratil kontrolu nad zápasem.

Nečekané drama vrcholilo v 90.minutě. Hosté se po sérii rychlých přihrávek dostali ke střele ze střední vzdálenosti, Vyčichl střelu vyrazil před sebe, kde číhal připravený Budínský a druhým gólem v zápase senzačně vyrovnává na 4:4. Domácí měli být v šoku, ale nakonec předvedli, že mají tým, který se dokáže s překážkami tohoto typu popasovat. Ve 3. poslední minutě nastaveného času zahrával standardní situaci střídající Hrabinam. Jeho vysoký centr si našel Jacobovici a míč doslova donesl do odkryté branky, 5:4. Poslední akce zápasu a celé sezóny přináší vítězný gól Motorletu!

Zápas, který vypadal 55 minut naprosto jednostranně, nabídl velkou přestřelku, 5 branek ve druhém poločase, při čemž o všechny se postarali střídající hráči. Každopádně Áčko završilo sezónu na krásném 6. místě se ztrátou pouhých 6 bodů na vítěznou Slavii B. Jde o krásný výsledek a velký úspěch pro náš tým. Celému realizačnímu týmu a všem hráčům děkujeme za parádní reprezentaci našeho klubu. Pánové díky!