Česká divize mladšího dorostu, 1.kolo, 6. 8. 2022, 12:15 hod.
SK PETŘÍN Plzeň
3:1
Góly: 28´ Mandzyuk (Linhart), 75´ a 80´ Skalník (Mandzyuk a Gurmu)
FK Motorlet Praha: Bareš – Šťastný, Budín, Kasík – Kučera P., Gugutsidze (83´ David), Gurmu, Jurkevič (61´ Skalník), Linhart (68´ Strejček), Kačur (83´ Šeyd) – Mandzyuk

Když ve středu trenéři hodnotili právě skončené soustředění, zněla jejich slova takto: „Máme z toho dobrý pocit“. A stejná slova zazněla i po sobotním utkání s Petřínskou Plzní, kterou porazili 3:1.

Petřín Plzeň od začátku vytáhla a roztáhla presink po celém hřišti. Pro krátkou kombinační hru tak bylo složité najít prostor. Kolem patnácté minuty jsme začali mít mírně navrch oproti soupeři a vypadalo to, že přebíráme otěže zápasu. Bohužel míč, který letěl našim pokutovým územím nešťastně zasáhl Budín, čímž změnil jeho směr a nikdo další mu už nedokázal zabránit, aby nespadl za záda brankaře. Ve 22. minutě prohráváme, ale naše hra se nemění, stále se držíme plánu a věříme, že zápas otočíme. Ve 28. minutě se Mandzyuk pustil do souboje se stoperem soupeře, který vyhrál, následně si narazil s Linhartem a prudkou ranou srovnal skóre na 1:1. Dvě minuty před koncem prvního poločasu se blískl brankař Bareš, když v souboji jeden na jednoho obstál a udržel tak remízový stav utkání před odchodem do kabin.

Ve druhém poločase se začalo ukazovat, kdo má takzvaně více naběháno a hosté začali postupně fyzicky odpadat. V 61. minutě se do hry dostal Skalník, který svou hrou a důrazem kraloval v pokutové území soupeře. V 75. a následně v 80. minutě se po centrech dokonale zorientoval před brankou Plzně a postaral se tak nejen o obrat zápasu, ale také o navýšení konečného výsledku na 3:1. Petřín Plzeň jsme v zápase přestříleli 14:6 (9:4 na branku) a výhra je tak plně zasloužená.